Hangi Yabancı Dili Öğrenmek Daha Kolay?

📅 14 Nisan 2016|15 Mart 2022
Hangi Yabancı Dili Öğrenmek Daha Kolay?

Konu Özeti

İnsanlar ana diline benzeyen yapıdaki dilleri öğrenmeye daha yatkındır. Yabancı dil öğrenim sürecini kolaylaştıracak olan en önemli unsurun istek ve zaman olduğunu belirtmeliyiz.

Bu konuda
  • Hangi yabancı dillerin daha kolay öğrenildiğini
  • Türkçe bilenlerin hangi dilleri daha kolay öğrendiğini
öğreneceksiniz.
Instagram Logo
Bikifi Instagram'da

Ana dili Türkçe olanlar için bazı dilleri öğrenmek daha kolay olurken, bazıları zorlu olabilmektedir. Ancak bazı diller var ki, ana diliniz hangi dil olursa olsun, öğrenmesi de son derece basit olmaktadır. Bunun en iyi örneği olarak İngilizce’yi görebiliriz.

İngilizce şu an dünya çapında en çok konuşulan dillerden birisidir. Diğer ikisi ise İspanyolca ve Çince olmaktadır. Çin nüfusu sayesinde dilinin yoğun olarak konuşulmasını sağlamıştır. İspanyolca ise daha çok Güney Amerika ülkelerinde konuşulan ve Dünya’nın en yaygın, en çok konuşulan dilidir. Avrupa’da ise İspanyolca sadece İspanya’da konuşulmaktadır.

Türkçe Bilen Biri En Kolay Hangi Dili Öğrenir?

Bu soruya basit bir mantıkla, latin alfabesiyle yazılan diller diyebiliriz. Ancak dillerin esasına indiğimizde, farklı alfabeler ile yazılan dillerin aynı zamanda latin alfabesi ile de yazılabildiğini görüyoruz. Dolayısıyla Türkçe bilen birisi için öğrenilebilecek en kolay dilleri sadece latin alfabesinin kullanıldığı diller olarak kısıtlayamayız.

Kardeş dil mantığı ile yaklaştığımızda, Türkçe bilen birisinin daha kolay öğrenebileceği dillerin, yine aynı dil ailesinde bulunan diller olduğunu söyleyebiliriz. Ural-Altay dil ailesinde bulunan Azerice, yine aynı dil ailesinde bulunan Türkçe ve ana dili olanlar için son derece etkili bir örnektir. Dolayısıyla Ural-Altay dil ailesinde bulunan dillerin yine aynı ailede bulunan Türkçe ile hem yapısal olarak hem de ses bakımından büyük benzerlikler gösterdiğini göz önünde bulundurduğumuzda, ana dili Türkçe olan birisinin bu dilleri daha kolay bir şekilde öğrenebileceğini söyleyebiliriz.

Yabancı dilleri kısa sürede öğrenebilirsiniz fakat ihtiyacınızın bekletmek istemiyorsanız ve profesyonel destek almak için Protranslate.net sitesini ziyaret etmenizi öneririz. Bu sitede birçok dilde tercüme hizmeti alabilirsiniz. Örneğin, Türkçe Fransızca Tercüme Hizmeti ni en uygun fiyatlarla en iyi kalitede alabilirsiniz. Ve diğer tüm tercüme hizmetleri için ziyaret edebilirsiniz.

Türkçe Bilen Birisi İçin En Kolay Yabancı Diller Hangisi?

Yukarıda değindiğimiz yazımızda aynı aileden olan dillerin daha kolay öğrenilebileceğiniz vurgulamıştık. Dolayısıyla aynı mantık diğer dil aileleri için de geçerli olmaktadır. Avrupa dillerinden birisini öğrenmeniz, diğerlerini öğrenmenizi de kolaylaştırır. Aynı şekilde Uzak Doğu dilleri de böyledir.

Sonuç olarak hedefiniz Avrupa dili öğrenmek ise, bu diller arasında en kolay öğrenileni ve en yaygın kullanımı olarak İngilizce’yi önerebiliriz.

  • İngilizce bilen birisi Almanca’yı da kolay öğrenir
  • Fransızca’yı bilen birisi İspanyolca ve Portekizce’yi rahat öğrenebilir
  • İspanyolca ve Portekizce bilen birisi ise İtalyanca’yı daha rahat öğrenir.

Son olarak; yabancı dil öğrenim sürecini kolaylaştıracak olan en önemli unsurun istek ve zaman olduğunu belirtmeliyiz. Bu iki unsur olduktan sonra, yer yüzündeki herhangi bir dili kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Elbette ki doğru bir eğitim süreci de önemlidir. Etkili öğrenim yöntemleri sayesinde daha kısa sürede ve daha etkili bir şekilde öğrenmek mümkündür.

Benzer İçerikler
İngilizce’nin Evrensel Dil Olması Gerçeği
Yabancı Dil Öğrenimi

İngilizce’nin Evrensel Dil Olması Gerçeği

İçeriğe Git>
11 Ana Gramer Kuralı
Yabancı Dil Öğrenimi

11 Ana Gramer Kuralı

İçeriğe Git>
En Çok Yapılan 5 İngilizce Gramer Hatası
Yabancı Dil Öğrenimi

En Çok Yapılan 5 İngilizce Gramer Hatası

İçeriğe Git>
English as a Second Language (ESL) ya da EFL Hakkında
Yabancı Dil Öğrenimi

English as a Second Language (ESL) ya da EFL Hakkında

İçeriğe Git>
Copyright © 2024 Bikifi
Star Logo
tiktok Logo
Pinterest Logo
Instagram Logo
Twitter Logo