☰ Program Arayıcıyı Açın

PROGRAM ARA

Üniversite Seçin

Başarı Sırası Girin

Bölüm Seçin

Detaylı Program Arama - Tercih Robotu

PAYLAŞ:

Detaylı program arama ve tercih robotu adlı yazılımımız sayesinde seçeceğiniz üniversite adı, bölüm adı ve puan türünde aramanızla eşeleşen (lisans ve önlisans programlarını) bölümlerini bulabilirsiniz.

Bu program sayesinde aradığınız bölümleri 3 kategori şeklinde bulabilirsiniz.

  • 1. kategori kırmızı ile işaretlenmiş bölümlerden oluşmaktadır. Bu sınıfta kategorilendirilmiş bölümlerin, girdiğiniz ölçüt (başarı sıralaması) için 2017 yılında tutması beklenmemektedir, yani detaylı açıklamak gerekirse; başarı sıralamanız algoritmalarımız tarafından işaretli bölüm için belirlenen oynaklığın içinde yer almamaktadır. Bu kategori arama sonuçları içerisinde ilk başta görülmez olarak işaretlenmiştir. Arama sonuç sayfasındaki buton sayesinde görünür olmaktadır.
  • 2. kategori turuncu ile işaretlenmiş bölümlerden oluşmaktadır. Bu sınıfta kategorilendirilmiş bölümlerin, girdiğiniz ölçüt için 2017 yılında tutması yüksektir. Algoritmalarımızın belirlediği oynaklık alanı içerisindedir. Arama sonuç sayfasında bu kategoriye giren bölümler turuncu renk butonlarla belirtilmiştir ve ilk olarak bu bölümler gösterilir.
  • 3. kategori ise yeşil renk butonlarla gösterilmiştir. Algoritmamıza göre bu kategorideki bölümlerin 2017 yerleştirmesinde tutması beklenmektedir. Arama sonuç sayfasında turuncu renkle işaretlenmiş kategoriden sonra gösterilir.

Arama sonucu, bu sayfadan çıkmadan şu anda okuduğunuz alanda gösterilir. Bir ay içerisinde arama sonucunu kaydedebilme ve paylaşabilme özellikleri ekleyeceğiz.

Aramayı yapma butonuna tıkladığınız anda sitemizin kullanım politikasını kabul etmiş sayılırsınız. İşaretleme sisteminin belirli algoritmalara göre oluşturulduğunu, %100 kesin doğru sonuç vermeyeceğini, sadece görüş bildirme niteliğinde olduğunu lütfen unutmayınız. Tercihlerinizi yapmadan önce tercih listeniz için öğretmenlerinize ve okulunuzun rehberlik servisine danışarak yardım isteyiniz. Sadece bu programın vermiş olduğu sonuçlarla tercihinizi yapmayınız.

Aramanızı gerçekleştirirken üniversitenin veya bölümün tam adını yazınız. Kısaltma kullanmayınız.

---Düzenlenecek----