Burdasınız: Bikifi > Makaleler > Her Okulda Karşılaşabileceğimiz Öğretmen Tipleri

Her Okulda Karşılaşabileceğimiz Öğretmen Tipleri

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğu herkesçe bilinen bir gerçek iken, zorlukları ve mücadeleleri ile tam bir meslek olarak öne çıkıyor. Herkes tarafından karşılaşılabilecek öğretmen tipleri neredeyse hiç değişmiyor. Bu öğretmen tipleri ile ilgili olarak biraz sizler için biraz araştırma yaptık. İşte her okulda karşılaşabileceğimiz öğretmen tipleri;

ogretmen_tipler

1) Dersi bir türlü bırakmayan öğretmen tipi: Bu tip öğretmenler için bir ders veya blok derslerin dahi yetmediği öğretmen tipidir. Bu öğretmenler için teneffüs diye bir kavram yoktur.

2) Espri yapmaya çalışan fakat boşuna kendini yoran öğretmen tipi: Ayıp edilen öğretmen tipidir. Komik, gülünmesi lazım olan espriler yaparlar. Fakat insanın içinden gülmek gelmese bile nezaketen dahi olsa gülmek gerekir.

3) Benden kimse 100 alamaz tarzı öğretmen tipi: Her yerde bulunurlar. Verilen kağıt yüzlük bile olsa asla 100 vermezler. Takıntılı bir ruh halleri vardır.

4) Hababam sınıfındaki Ahmet tarzı öğretmen tipi: İdealist, öğrencilere Bir şeyler katmak için çalışırlar. Zamanla gelişim gösterip, Mahmut Hoca tipi öğretmene dönüşürler.

5) Emeklilik zamanı gelmiş ancak bundan haberi olmayan öğretmen tipi: Kendini genç hisseden, tecrübe abidesi öğretmen tipidir. Emeklilik planı yapmazlar. Onlarca senedir anlattıklarından sıkılmamışlardır. Ölümsüz olduklarına inanırlar.

6) Öğrenciye kaç dakika var? Diye soran öğretmen tipi: Öğrencilerin sorması gereken soruyu soran öğretmen tipidir. Bunu sıkıldığından değil, öğrencilik yıllarına dönüp boş bulunduğundan sormuştur.

7) Dayakçı Öğretmen tipi: Sevilmeyen öğretmen tipidir.

8) Kimseyi Sınıfta bırakmayan öğretmen tipi: Öğrenciler çok sever. Kimseye sıfır vermezler. Sınav notlarını sözlülerle 45’e tamamlamaya bayılırlar.

9) Ödev verip kontrol etmeyen öğretmen tipi: Sevilen tarzda bir öğretmen tipidir. Ödev verirler ama kontrol etmeyi dert etmeyen öğretmen tipidir. İnek öğrenciler bu öğretmenleri pek sevmezler.

10) Mevzudan pek haberi olmayan öğretmen tipi: Dalgın olan öğretmen tipidir. Bir şeyler anlatmak isterler fakat çok zorluk çeken öğretmen tipidir. Kitap açıp, yüksek sesle okuyarak öğrenciye yazdırırlar.

11) 44’ten bırakıp 84’ten 4 veren öğretmen tipi: Sadist öğretmen tipidir. Kızdırıp şaşırtır. Not yükseltme zorunlulukları yok olan bir tiptir.

12) Gündelik hayatımda çok cool’um tarzı öğretmen tipi: Kimi uzun saçlı, kimi motorsikletli öğretmen tipidir. Bu öğretmenler okulların gözbebeğidir. Kafa öğretmen diye tanınır.

13) Öğrencilerle arkadaş olan öğretmen tipi: Öğrencilerin en sevdiği öğretmen tipidir. Öğrencilerle kanka konumundadır. İleri zamanlarda öğrencilerin oyuncağı olur.

14) Kopya çektirmeyen öğretmen tipi: Külyutmaz hoca tipidir. Kopya çekmeye tahammülü yoktur. Cevap kağıtlarını alıp imzalar yada işaretlerler. Kimi kopyayı önemsemez kimi asla affetmez.

15) Ölü mü hasta mı net anlaşılmayan öğretmen tipi: Çok korkulan bir öğretmen tipidir. Sessiz sakin otururken birden konuşmaya başlarlar. Öğrenci korkar. Sonra yine susarak öylece bakan öğretmen tipidir.

16) Gürültüye tahammülü olmayan öğretmen tipi: Öğrencilerin gürültüsüne karşı kendisi yüksek miktarda bağırarak, sınıfı inleten öğretmen tipidir. Korkuturlar.

17) Her okulda bir tane bulunan erkek öğrencilerin gözdesi, seksi öğretmen tipi: Öğrenciler için girdiği branş hiç önemli değildir. Yan sınıfa o girerken sana erkek hoca giriyorsa okula gelme şevkini kaçıran öğretmen tipidir.

Yayınlanma tarihi: 18 Ağustos 2016
Son güncellenme tarihi: 18 Ağustos 2016
Bikifi'ye ulaşın:
Bu yazı bikifi.com adresinden yazdırılmıştır. Sitemizdeki taban puan ve başarı sıralamaları bilgileri ÖSYM verileri kullanılarak tarafımızca derlenmiştir. Tercih yaparken ilgili kılavuzları incelemeniz tavsiye edilir.