Burdasınız: Bikifi > Article, İngilizce, Yabancı Diller > English as a Second Language (ESL) ya da EFL Hakkında

English as a Second Language (ESL) ya da EFL Hakkında

Yurt dışında eğitime başlamak isteyen öğrencilerin sıklıkla karşısına çıkan dil programlarından biri de ESL – EFL’dir. Bu programlar, öğrencinin yabancı dil seviyesini arttırmak amacıyla kurulmuştur. Daha çok, hiç İngilizce bilgisi olmayan ya da çok az İngilizce bilgisine sahip öğrencilere yöneliktir.  Yurt dışında üniversite hayatına atılmadan önce her üniversitenin kampüsünde bulunan bu hizmetten faydalanabilirsiniz.  Böylelikle günlük kişisel ihtiyaçlarınızda sorulara cevap verebilecek ve isteklerinizi ifade edebilecek, yavaş ve dikkat içeren bir konuşmayı kavrayabilecek seviyeye ulaşabilirsiniz.

ESL dil programları; Academic English, General English ve Business English olmak üzere üç farklı dil eğitim kategorisi seçeneğine sahiptir. Eğer öğreniminize yurt dışında devam etmeyi düşünenlerdenseniz; Academic English programı almanız gerekmektedir. Ancak yabancı dil pratiği ve konuşma eğitimi tercih ediyorsanız; General English programını tercih edebilirsiniz. Kariyerinizde ihtiyaç duyacağınız İngilizce kalıplar ve dil becerilerini öğrenmek isteyenlerdenseniz; Business English programına katılmanız gerekmektedir.

ESL programlarında müfredat; konuşma, gramer bilgisi, dinleyerek kavrama, yazma yetisi, kelime bilgisi ve okuma becerisinden oluşmaktadır.

Program süresi, en az bir haftadan başlayıp bir seneye kadar uzatılabilmektedir.

Grammar

Reading

Article

Yayınlanma tarihi: 19 Mart 2016
Son güncellenme tarihi: 19 Haziran 2016
Bikifi'ye ulaşın:
Bu yazı bikifi.com adresinden yazdırılmıştır. Sitemizdeki taban puan ve başarı sıralamaları bilgileri ÖSYM verileri kullanılarak tarafımızca derlenmiştir. Tercih yaparken ilgili kılavuzları incelemeniz tavsiye edilir.