Burdasınız: Bikifi > Blog > Bikifi Nedir ve Çözmek İstediğimiz Sorun Ne?

Bikifi Nedir ve Çözmek İstediğimiz Sorun Ne?

Bilim… bilim her yerdedir. Etrafımızı sarar, içimize işler. İnsanoğlu olarak evrene sadece bir kaç yüzyıldır bilim gözlükleriyle bakabiliyoruz ve bu süreç içinde oldukça büyük yollar katettik ve etmeye devam ediyoruz. İlerleyen zamanlarda bilimi daha iyi geliştirebilmeleri için çocuklarımıza anlatmaya karar verdik. Ancak bu kısımda daha yeniyiz ve bir takım sorunlar yaşıyoruz. Ezberci öğretim sistemiyle; sorgulayan, bilimsel düşünebilen ve deneysel gözlem yapabilen insanlar yetiştirme hedefindeyiz. Bu sorunu kökeninden çözmek devlet kurumlarının elinde olsa da Bikifi olarak bazı hataları ve eksiklikleri gidermek için çalışıyoruz.

Bu sorunlar da öncelikli hedefimiz, öğrencilerin her dersin kaynağına internetten ücretsiz ulaşabilmesini sağlamak. Daha sonrasında deneyler, gözlemler, kitap önerileri ve tezlerin paylaşılıp yorumlandığı bir platforma dönüşmek için çalışıyoruz. Çözmek istediğimiz ana sorun ezberci anlayışı yıkmak ve diğer yolların da mümkün olduğunu göstermek.

Bikifi ailesi olarak 23 nisan ulusal egemenlik ve çoçuk bayramınızı kutlar, iyi günler dileriz.

Yayınlanma tarihi: 23 Nisan 2018
Son güncellenme tarihi: 30 Mart 2020
Bikifi'ye ulaşın:
Bu yazı bikifi.com adresinden yazdırılmıştır. Sitemizdeki taban puan ve başarı sıralamaları bilgileri ÖSYM verileri kullanılarak tarafımızca derlenmiştir. Tercih yaparken ilgili kılavuzları incelemeniz tavsiye edilir.